Koçluk Eğitimi

Koçluk Eğitimi
Koçluk Eğitimi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz on yılda koçluk mesleği, dünya çapında en hızlı büyüyen sektörlerden biri haline geldi ve şu anda sertifikalı profesyonellere yönelik yüksek bir talep var. Koçların sayısı önemli ölçüde arttı, bu nedenle rekabet ortamından sıyrılabilmek için en nitelikli koçluk eğitimini almak çok daha önemli hale geldi. Bu yazımızda size doğru koçluk eğitimini seçmeniz ve bir kursta kaçınılması gereken tüm hususları fark etmeniz için fikirler sunacağız.

Koçluk eğitiminde ne öğretilir?

Koçluk eğitimleri tüm koç adaylarına, koçluk seansları sırasında bir müşteriyle etkileşimde bulunurken bir koç olarak ne yapmaları ve yapmamaları gerektiğine dair bir taslak sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Nitelikli bir koçluk eğitiminde bireyler, koçluğun temel yeterliliklerini ve davranış kurallarını öğrenirler. Ayrıca kurslar, adaylara bir seanstan istenen sonuçları elde etmelerini sağlayacak koçluk teknikleri hakkında da bilgi verir.

Koçluk Eğitimi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her koçluk eğitim programı aynı değildir. Pek çok açıdan birbirlerinden farklılaşırlar ücret konusu da buna dahildir. Düşük ücretli kurslar bazılarına ideal gibi görünse de aslında kurs sonunda paranızın boşa gittiğini düşünmenize sebep olabilir. Böyle bir sonla karşılaşmamak için eğitimleri araştırırken dikkat etmeniz gerekenleri sizin için listeledik.

Akreditasyon

Eğer bir koçluk eğitimi yetkin bir kuruluş tarafından akredite edilmediyse zaman ayırmaya değmez. Koçluk uygulaması ve davranışının önceliğini belirlerler. Halen düzenlemeye tabi olmayan bir sektör olduğundan, bazı kuruluşlar uygulayıcıların uyması gereken temel kuralları belirlemektedir. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onlardan biridir. Akreditasyonlar, uygun ve kabul edilebilir teknikleri öğrendiğinizin kanıtıdır. Ayrıca kişinin profiline daha fazla güvenilirlik sağlar.

Modül veya ders taslağı

Bir eğitim programı ararken, bunun neleri içereceğini ayrıntılarıyla anlatan kısa bir kurs taslağı isteyin. Bu şekilde kurstan ne bekleyebileceğinizi bilirsiniz. Koça özel eğitim saatleri, akreditasyonlar, mentorluk saatleri (minimum 10 saat), ders içerikleri, öğrenme şekli ve benzeri ayrıntılardan bahsedilmelidir.

Referanslar

Referanslar, eğitim sırasında ve sonrasında neler olduğuna bakmak için en iyi yerlerdir. Bir eğitim programı ararken incelemeleri veya referansları dikkate almalısınız. Daha önce buradan eğitim almış kişilerin görüşleri eğitim kurumunun kalitesi hakkında size yeterli fikir verir.

Eğitimin Süresi

İyi şeyler zaman alır. Nitelikli bir eğitim için de aynı şey geçerlidir. İçeriği dolu olan bir program bir ya da iki hafta sonuna sığdırılamaz. Koçlu eğitim programı size kısa sürede sertifika vermeyi vaad ediyorsa şüpheyle yaklaşmalısınız.

Koçluk Merkezi, en donanımlı eğitmenler ve içeriği doyurucu modülleriyle ICF akreditasyonuna sahip koçluk eğitimleri sunmaktadır. Koçluk eğitim programlarının detayları hakkında daha fazla bilgi almak için koçluk merkezi ekibine ulaşabilirsiniz. Telefon numaraları: 0 533 273 02 85 mail adresleri: info@koclukmerkezi.com

Bilgi konulu yazılarımızı incelemek için tıklayınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Koçluk Eğitimi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir böcek ilaçlama

Giriş Yap

Önemli Tarihler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!